Zakończenie prac przy budowie dwóch nowych zbiorników na ropę w gdańskiej Bazie PERN (wiosną 2020 roku), planowane na jesień 2020 roku oddanie zbiorników w gdańskim Terminalu Naftowym (TNG) oraz oddanie do użytku do końca 2023 r. II nitki rurociągu pomorskiego to kamienie milowe na drodze do osiągnięcia przez Polskę niezależności w obszarze dostaw ropy naftowej. W połączeniu z Naftoportem inwestycje te umożliwią polskim rafineriom zakup surowca w wybranym wolumenie w dowolnym zakątku świata. PERN konsekwentnie realizuje również inwestycje w segmencie paliw – trwają przygotowania do II etapu rozbudowy baz paliwowych oraz budowy rurociągu Boronów-Trzebinia.
PERN rozbudowuje parki zbiornikowe i ropociąg, by umożliwić pełną dywersyfikację dostaw ropy naftowej do kraju
Niezależność energetyczna państwa nie jest możliwa bez swobodnego wyboru dostawców kluczowych nośników energii. Dziś jesteśmy bliżej osiągnięcia tego celu niż kiedykolwiek wcześniej. Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której dostawy surowców mogą następować z różnych kierunków, a jedynym czynnikiem decyzji zakupowej stanie się jakość, cena i – co równie ważne – pewność dostawy.
Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej
PERN szybko odpowiada na wyzwania wynikające z rządowego pakietu paliwowego
Realizujemy to, co obiecaliśmy, tak aby nasi klienci mogli bezpiecznie dostarczać paliwo do stacji benzynowych. Chodzi o program Megainwestycji zarówno w obszarze ropy, jak i paliw. Mam tu na myśli nowe zbiorniki, ale także nowe rurociągi.
Igor Wasilewski, prezes PERN

Igor Wasilewski, prezes PERN