Stworzenie morskiego hubu dystrybuującego paliwa w Dębogórzu, koncentracja na budowie rurociągu paliwowego Boronów – Trzebinia i programie Megainwestycje – tak w skrócie będzie wyglądał 2021 rok w PERN. Firma przedstawi również nową strategię do 2024 roku, która będzie odpowiedzią na wyzwania szybko zmieniającego się otoczenia, w tym zmiany dotyczące surowców energetycznych i alternatywnych źródeł energii.
Dębogórze – paliwowe okno na świat
Rurociąg Boronów – Trzebinia wejdzie w kluczową fazę
PERN w 2020 roku skutecznie wykonał założenia strategii – aż osiem nowych zbiorników
Bałtyk staje się kluczowy dla polskiej energetyki. W przypadku PERN chodzi o dwa aspekty kluczowe dla Klientów, ale i dla bezpieczeństwa Polski. PERN kończy pracę przy budowie hubu surowcowego w Gdańsku, uruchamiając tylko w tym roku blisko 550 tys. m³ pojemności na ropę naftową. Kolejne 45 tys. m³ odda na potrzeby klientów w połowie 2021 roku. Do tego dochodzą prace związane ze wzmocnieniem roli bazy paliw w Dębogórzu i umożliwienie jej rozwoju poprzez większe otwarcie na morze. Ten rok pokazał, że PERN nawet w trudnych, pandemicznych warunkach nie zwalnia tempa i bez opóźnień realizuje swoje plany inwestycyjne.
Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej
PERN poszerzył i certyfikował Zintegrowany System Zarządzania
W ciągu ostatnich pięciu lat PERN w sposób istotny poprawił swoje możliwości operacyjne. Dziś jesteśmy w stanie zaproponować naszym Klientom dodatkowe pojemności i rozwiązania, które usprawniają obsługę. Rok 2021 to także moment, w którym przedstawimy naszą nową strategię. Pokażemy w niej, w jaki sposób chcemy odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się otoczenia, choćby w sferze wykorzystania surowców energetycznych i alternatywnych źródeł energii
Igor Wasilewski, prezes PERN

Igor Wasilewski, prezes PERN