Rejestracja próbek i wyników badań, generowanie orzeczeń laboratoryjnych ale przede wszystkim szereg nowych funkcjonalności, które znalazły uznanie Polskiego Centrum Akredytacji – to najważniejsze zalety aplikacji OLAB, przygotowanej w całości i rozwijanej przez pracowników PERN. Rozwiązanie ma kluczowe znaczenie w kontekście zbliżającej się rewolucji w obszarze biopaliw. Dzięki niemu, PERN już dziś jest przygotowany na zmiany w tym obszarze.
Wyniki badań to nie tylko informacja o samej jakości produktu, ale też parametry do rozliczeń ilościowych z klientami. Niezwykle ważny jest również fakt, że dzięki OLAB, PERN łatwo i precyzyjnie jest w stanie przedstawić dane stanowiące podstawę do rozliczeń naszych klientów z Narodowego Celu Wskaźnikowego – podkreślił Rafał Miland, wiceprezes PERN.

Rafał Miland, wiceprezes PERN
NCW i produkty przyszłości
W perspektywie kilku lat rynek biokomponentów czeka rewolucja. Pojawiają się nowe komponenty takie jak HVO oraz nowe produkty takie jak benzyna E10, co będzie stanowiło wyzwanie dla pomiotów działających na rynku. My już dziś jesteśmy w stanie w sposób niezwykle precyzyjny określić ile biokomponentów zawierają paliwa opuszczające terminale PERN – dodał Rafał Miland.